MALİ MÜŞAVİRLERDEN KIZILAY'A DESTEK

Mali müşavirlerden Kızılay’a destek 

Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi. BAOB Yerleşkesi ortak alanında gerçekleşen kan ve kök hücre bağışı kampanyasında 33 ünite kan toplanırken, 51 de kök hücre numunesi alındı.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO)  her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılay’a kan bağışında bulunarak, destek verdi. BSMMMO Çevre, Sağlık ve Spor Komisyonu’nun katkılarıyla, BAOB Yerleşkesi’nde gerçekleşen kan ve kök hücre bağışı etkinliği kapsamında, Oda’ya gelen mali müşavirler 33 ünite kan toplanmasını sağlarken, etkinlikte 51 de kök hücre numunesi alındı. Etkinlikte hazır bulunan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “Odamızda geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışı kampanyamıza bu yıl kök hücre bağışını da ekledik. Yıllardır Kızılay ile yürüttüğümüz işbirliğimizi, meslektaşlarımızın da desteğiyle sürdürüyoruz. Kan üretilemeyen bir dokudur ve tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir.

Her bir ünite kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmamızı sağlıyor. Bu yüzden herkesi kan bağışlamaya davet ediyoruz” dedi. Konuşmasında kan bağışının önemine de vurgu yapan Sönmez, bağışlanan kanların ve kök hücrelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştığında anlam kazandığını söyleyerek, etkinliğe katılarak destek veren ve bağışta bulunan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

BURSA SMMM BÜLTEN