Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Birimi

Yine de Cryptocurrency nedir?

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Birimi

İnsanlar kripto para birimini düşündüklerinde, "karmaşık" muhtemelen akla gelen ilk şeylerden biridir. Konsept on yıldan fazla bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak çoğu hala tam olarak kavrayamıyor - ve onları kim suçlayabilir?

Bitcoin 2009'da ilk ortaya çıktığında finans ve teknoloji endüstrilerinin dikkatini çekti. Bir süredir, insanlar 2017'de her biri 19,783 dolara mal olmaya başlayana kadar umursamıyor gibiydi. Bu belki de kripto para birimlerini çevreleyen yutturmacanın zirvesiydi ve aniden insanlar bu trendin içinde olmak istedi.

Kriptonun başlangıcından bu yana, dijital alanda rekabet olarak hizmet etmek için başka altcoinler ortaya çıktı. Teknolojinin e-cüzdanlar ve nakitsiz ödeme çağını getirmesiyle birlikte Ethereum, Ripple, Litecoin ve daha fazlası da istikrarlı ve yatırım yapmaya değer hale geldi.

Yine de Cryptocurrency nedir?

Daha fazla ilerlemeden önce, aynı sayfaya gitmek faydalı olacaktır. Basitçe ifade etmek gerekirse, kripto para, yalnızca elektronik olarak var olan bir para türüdür - dilerseniz dijital para. Arkasındaki teknoloji, geleneksel banknotlarla ilgili en önemli sorunlardan bazılarını çözmeyi amaçlamaktadır.

Birincisi, basmak ve yayınlamak için banka gibi bir yönetim organına sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır. Transferler, bir aracıdan geçmek zorunda kalmadan, kişiden kişiye yapılır. Bu aynı zamanda yüksek ücretlerle empoze edilmeyen anlık işlemleri de ifade eder. Aşağıda kripto para birimine sahip olmanın farklı avantajlarını inceleyelim.

Cryptocurrency'in En İyi Avantajları

Daha hızlı, daha ucuz işlemler - Başka bir kişiye para gönderirken tüm yasallıklardan ve gereksiz adımlardan geçmek zorunda kalmak yerine, kripto transferi nispeten basit ve kolaydır. Hızlı, kolay ve ucuz bir işlem için aracıya, aracılık ücretine, komisyona ve ekstra ücrete gerek yoktur.

Güvenli ve gizli anlaşmalar - Kripto para birimi ile yapılan tüm işlemler şifrelenir, güvenlidir ve temelde anonimdir. Bankalar gibi hiç kimse finansal faaliyetleriniz hakkında casusluk yapma veya hesap geçmişinizden bilgilerinizi alma şansına sahip olamaz. Yalnızca son işlemlerinizi görüntüleme gücüne sahipsiniz.

Banka hesabı olmayanlar için finansal özgürlük - Küresel olarak, yaklaşık 7 milyar bankasız yetişkin var. Bu, herhangi bir finans kurumunda veya mobil para sağlayıcıda hesapları olmadığı anlamına gelir.

Bunun nedeni, finansal kurumların mevduat sahiplerinden talep ettiği katı başvuru süreci ve gereksinimler olabilir ve bu da birçokları için büyük bir engel olabilir. Kripto para biriminde bu olmadığından, bir kişi hemen kolayca hesap açabilir.

Hızlı uluslararası ticaret - Eskiden günler veya haftalar süren işlemler, kripto ile saniyeler içinde aktarılabilir. Bunlar bir bankadan diğerine aktarılması gerekmeyen online işlemler olduğundan, dünyanın neresinde olursanız olun para transferleri için bekleme süresi kısalır.

Büyüyen bir yatırım fırsatı - Bitcoin geleli uzun zaman oldu ve şu anda dolaşımda yaklaşık 5.000 farklı altcoin var ve 20.000'den fazla pazara hizmet veriyor.

Bu sektör, gelecekte post-modern nüfusun ihtiyaçlarına uyum sağladıkça ve bunları üstlendikçe büyüyecek. Bu madeni paraların bir kısmı bugün zaten kullanımda ve dolaşımda ve ticarete katılmak isteyenler için harika bir yatırım fırsatı olacak.

Bilmeniz Gereken Bazı Püf Noktaları

İlk kez kripto yatırım yapmayı planlıyorsanız, girdiğiniz yeni girişimin farkında olmanız çok önemlidir. Alanda daha iyi gezinmenize yardımcı olmak için aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler aşağıda verilmiştir.

Sağlam bir exchange bulun

Mutlaka güvenilir bir exchange yani kripto değişim platformu bulun. Tavsiyemiz şu sayfada çok sayıda kripto para ticaret platformunun karşılaştırmasına bakınız.

Saygın haber kaynakları bulun

Kripto para birimleri ve onlara sahip olan insanlar hakkında her zaman birçok karşıt görüş olacaktır. Birçoğu kripto paranın sadece bir moda olduğunu düşünüyor ve bunlarla ilgilenenler sadece hayal kırıklığı bulacaklar.

Bunun size fayda sağlayacağına zaten ikna olmuşsanız, o zaman güvenebileceğiniz kaynaklara bağlı kalın ve inanmayanların gürültüsünden kaçının. Başarılı bir yatırımcı veya altcoin sahibi olmak istiyorsanız gerçeklere bağlı kalın.

Dalgalanmaya hazırlıklı olun

Kripto para biriminin hala standart para birimleri kadar istikrarlı olmadığı bir sır değil - sadece Bitcoin'in bu enflasyonuna üç yıldan daha kısa bir süre önce neredeyse 20.000 $ 'a geri dönün. Kararlarınız konusunda çevik olmanız ve sahip olduğunuz mevcut varlık miktarı için neyin en iyi olacağını düşünmeniz gerekir.

Deneyimli kripto tüccarlarının ve sahiplerinin bile bu sanal paraların trendlerine hakim olma şansı hala yok, bu yüzden kendinizi aynı gemide bulursanız şok olmayın.

Diğer altcoinlere giriş yapın

Bitcoin, kripto para birimi söz konusu olduğunda hikayenin yalnızca bir kısmıdır. Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymaya dikkat edin, çünkü kaybedip kazanabilirsiniz. Araştırmanızı yapın ve yararlanabileceğiniz en çok kullanılan kasalarla hangi madeni paraların iyi geliştiğini görün. Kripto paranızı ne için kullanacağınız size kalacaktır - bu nedenle varlıklarınızı akıllıca seçin.