Muhasebe, İşletme, İktisat Bölümü Mezunları İşsizlik Listesinde İlk Sırada!

Muhasebe, İşletme, İktisat Bölümü Mezunları İşsizlik Listesinde İlk Sırada!Bu listeye bakmadan meslek seçmeyin!

Muhasebe, İşletme, İktisat Bölümü Mezunları İşsizlik Listesinde İlk Sırada!

Türkiye'de işsizlik bir numaralı sorun olmaya devam ediyor. Özellikle genç işsizler ülkenin kanayan yarası haline geldi. Son dönemde işsiz üniversite mezunlarının sayısı da hızla artmaya başladı. Bunun sonucunda da diplomalı işsizler ordusu oluştu.

İş bulamayan yüz binlerce üniversite mezunu da çareyi Türkiye İş Kurumu'nda aramakta buldu. İş Kurumu, isizlik başvurularından yola çıkarak hangi alanlarda daha fazla üniversiteli başvuru yapıldığına yönelik liste hazırladı.

Buna göre, en çok işsizlik kaydının yapıldığı üniversite mezunlarının başında işletme mezunları geliyor. 82 bin 375 işletme mezunu iş için kuruma başvuruda bulundu. Onu, 21 bin ile muhasebe, 20 bin ile de iktisat bölümü izliyor. İşsizlik kayıtlarında 19 bin ile bilgisayar mezunları, 16 bin ile de siyaset mezunları 3. ve 5. sırayı aldı.

En az işsizlik kaydının yapıldığı bölümlerin başında ise tekstil mühendisliği oldu. Tekstil mühendisliğinden 500 kayıt yer aldı. Onu, 503 kayıt ile otomasyon teknolojileri, 531 ile Almanca öğretmenliği izledi.

İşte Türkiye İş Kurumu'nun üniversite mezunları için hazırladığı işsizlik kaydı listesi: